Wedden op UFC & MMA

Wedden op UFC en MMA

Wedden op de UFC en MMA is tegenwoordig beschikbaar bij Nederlandse online bookmakers (legaal). De meeste bookmakers bieden alleen een weddenschap aan waarbij je in kunt zetten op de winnaar, maar er zijn een aantal bookmakers die net een stapje verder gaan op het gebied van wedtypes. Hieronder hebben we een lijst met bookmakers waar je het beste kunt wedden op UFC en MMA.

Zodra je weet waar je een weddenschap moet afsluiten, nemen we je mee door de volgende punten:

Als je weet hoe je kunt wedden op UFC (en waar je dat legaal kunt doen), ben je in staat om zelf voorspellingen van UFC wedstrijden te doen. Wil je echter onze mening weten, dan kun je onze voorspellingen voor de UFC-wedstrijden bekijken én lezen bij welke bookmakers we het zouden adviseren om weddenschappen af te sluiten.

De beste bookmakers voor UFC wedden

In 🇳🇱 Nederland zijn er tegenwoordig vele verschillende bookmakers beschikbaar waar je kunt wedden op UFC en MMA. Dit geeft je de mogelijkheid om te wedden bij een bookmaker die jou het beste bevalt. Hieronder hebben we een aantal bookmakers waar we zelf enorm fan van zijn:

Bet365 4.95/5 Bet365 Bonus Code

€100
  • Wedden op de winnaar.
  • Tot wel 8 wedtypes voor een gevecht.
  • Marge voor UFC van 5.26%.
Holland Casino 4.80/5 Holland Casino Promotiecode

Wed €50, krijg €50
  • Wedden op de winnaar.
  • Tot wel 8 wedtypes voor een gevecht.
  • Marge voor UFC van 6,46%.
Unibet 4.70/5 Unibet Bonus Code

€40 free bets
  • Wedden op winnaar.
  • Marge voor UFC van 5,15%.
  • Tot wel 36 wedtypes voor een gevecht.
BetCity 4.62/5 BetCity Bonus Code

€50 free bet
  • Wedden op de winnaar.
  • Marge voor UFC van 5,15%.
Circus 4.40/5 Circus Promotiecode

€250
  • Wedden op de winnaar en aantal rondes.
  • Marge voor UFC van 7,99%.

Welke bookmaker biedt de beste quoteringen voor UFC?

BookmakerStrickland oddsImavov oddsMarge
bet3651.901.905,26%
Unibet1.941.875,07%
Holland Casino1.901.905,26%
Circus1.971.757,99%
BetCity1.941.875,07%
Quoteringen voor Strickland vs Imavov, bekeken op 12.01.2023.

Ondanks dat elk van deze bookmakers het wedden op UFC en MMA aanbiedt, zien we wel verschillende in de quoteringen. Hierdoor zien we ook direct een verschil in de marge die bookmakers hanteren.

Bekijken we de quoteringen voor beide vechters, dan lijken de quoteringen bij BetCity enorm gunstig te zijn. Toch is hierbij het belangrijkste nadeel dat zij maar weinig weddenschappen beschikbaar hebben. Daarom zouden we aanbevelen om te wedden bij Bet365 en Holland Casino.

Bij hen kun je per gevecht verschillende weddenschappen afsluiten, terwijl zij daarnaast ook de wijzigingen in gevechten snel doorvoeren. Ook zijn hier de quoteringen meer dan uitstekend en verschilt dit niet veel ten opzichte van BetCity en Unibet. Door deze kenmerken adviseren we om bij Bet365 en Holland Casino te wedden.

Bet365 – het beste UFC weddenschappen

Wedden op UFC bij bet365

Uit ons onderzoek is gebleken dat Bet365 als beste uit de bus komt op het gebied van wedden op UFC. Hier zijn een drietal belangrijke redenen voor. Allereerst zijn dit de uitstekende quoteringen die je krijgt. Hierdoor ligt de marge bij deze bookmaker ook erg laag, namelijk 5,26%. Hier profiteer je als gokker van, zeker als we dit vergelijken met bijvoorbeeld Circus (marge 7,99%).

De tweede reden is dat Bet365 bij UFC en MMA-gevechten, afhankelijk van het gevecht, verschillende weddenschappen aanbiedt. Zo kun je bij Bet365 inzetten op:

  • De winnaar van het gevecht;
  • Resultaat van het gevecht (KO/TKO, diskwalificatie etc.)
  • Wedden op de winnaar van een ronde;
  • Totaal aantal rondes;
  • Manier van winnen met dubbele kans;
  • Gevecht gaat door tot het eind.

Vergelijken we dit met andere bookmakers die op dit moment UFC en MMA aanbieden, dan is dat enorm veel. Tot slot zien we nog dat Bet365 ook nog vele andere sporten aanbiedt, waardoor je met UFC en MMA ook combinatieweddenschappen met andere sporten kunt afsluiten. De veiligheid én de mooie welkomstbonus versterken de nummer 1 positie van Bet365 verder.

Ben je nieuw bij Bet365, dan heb je bij een eerste storting tevens recht op Bet365 bonus tot wel €100 in wedkredieten!

Wedden op UFC bij Holland Casino

wedden op MMA bij Holland Casino

Op plek 2 in onze lijst van beste bookmakers voor het wedden op UFC en MMA staat Holland Casino. Deze aanbieder biedt, evenals Bet365, hoge quoteringen aan voor gokkers. Ook bij deze bookmaker komt de marge voor het Strickland vs. Imavov gevecht uit op 5.26%.

De reden dat Holland Casino op een tweede plek staat, is dat zij minder soorten weddenschappen aanbieden voor het wedden op UFC en MMA. Kijken we bijvoorbeeld naar het gevecht tussen Strickland en Imavov, dan zien we de volgende weddenschappen:

  • Wedden op de winnaar;
  • Wedden op het totaal aantal rondes;
  • Wedden op specifieke rondes;
  • Manieren van winnen;
  • Wedden op een wedstrijd tot het einde.

Een andere Nederlandse partij die óók voor de nieuwe wetgeving al in Nederland actief was, is TOTO. Ondanks dat hier het wedden op UFC mogelijk is, zien we dat het UFC TOTO-aanbod zeer beperkt is. Dit gaat niet alleen over de quoteringen, maar ook over het aantal weddenschappen dat mogelijk is.

Holland Casino welkomstbonus voor sportweddenschappen is een gratis weddenschap met een waarde tot maximaal €50.

UFC wedden bij Unibet Nederland

UFC wedden bij Unibet.nl

Unibet is wat ons betreft de nummer drie als het gaat om UFC Betting. Zij bieden een zeer lage marge aan van maar 5,15%, waardoor de marge zelfs nog lager uitkomt dan bij Bet365 en Holland Casino. Daarnaast zien we bij enkele partijen dat je tot wel 36 verschillende weddenschappen hebt, maar in veel gevallen wordt er maar één weddenschap aangeboden, namelijk het wedden op de winnaar.

Als je van plan bent om te wedden op UFC bij Unibet.nl, vergeet dan niet om ook de Unibet bonus code te bekijken voordat je de registratie completeert.

UFC gokken bij BetCity

Wedden op UFC bij BetCity

Ben je totaal niet thuis in het wedden op UFC óf wil je hiermee beginnen, dan is het wedden bij BetCity een mooie optie. Vergelijken we BetCity namelijk met de andere hierboven genoemde bookmakers, dan bieden zij met een marge van 5.07% op het Strickland vs Imavov UFC-gevecht de laagste marge aan.

Daarnaast is het grote voordeel van BetCity dat je hier als beginnende gokker alleen maar in kunt zetten op de winnaar van het gevecht. Je hoeft dus ook niet na te denken over de hierboven genoemde weddenschappen van Bet365 maar kunt eenvoudig en snel inzetten op de winnaar!

Daarnaast biedt BetCity ook nog een mooie bonus aan, bijvoorbeeld een gratis weddenschap tot maximaal €50!

Wedden op UFC bij Circus

Wedden op UFC en MMA bij Circus

Dan hebben we ook nog Circus, een online aanbieder die al enige tijd in Nederland op de markt is. Ook zij bieden MMA en UFC als sporten aan om weddenschappen op af te sluiten. Het grote voordeel van Circus is dat zij de hoogste quotering aanbieden voor Sean Strickland, maar juist de laagste quotering voor Imavov.

Ook bij Circus heb je, afhankelijk van het gevecht, verschillende mogelijkheden om weddenschappen af te sluiten. Zo kun je bijvoorbeeld inzetten op de winnaar, het aantal rondes, of het gevecht tot het einde gaat en de manier waarop het gevecht gewonnen wordt én door wie deze gewonnen wordt. De mogelijkheden zijn dus wel wat beperkter.

Doordat het aanbod aan weddenschappen wat beperkter is én de quoteringen wat verder uiteenlopen, staan zij op een derde plek in onze lijst met beste bookmakers voor het wedden op UFC en MMA. Let er wel voor op dat de marge hier ook een stuk hoger ligt, namelijk 7,99%. In vergelijking met Holland Casino en Bet365 loop je dus wel wat geld mis.

Registreer je bij het Circus Casino met een promotiecode en ontvang een welkomstbonus bij dit legale Nederlandse casino.

Hoe te gokken op UFC en MMA?

Zoals je hierboven al hebt kunnen lezen, zijn er verschillende mogelijkheden om in te zetten op UFC en MMA. Hieronder hebben we een overzicht van alle wedtypen, gebaseerd op de wedstrijd tussen Sean Strickland en Nassourdine Imavov tijdens UFC Fight Night:

  • Winnaar van het gevecht: Inzetten op welke vechter de wedstrijd gaat winnen;
  • Resultaat van het gevecht: Inzetten op het eindresultaat. Je kiest daarbij voor:
    • KO, TKO, diskwalificatie of submission: Inzetten op een van beide vechters. 
    • By decision of technical decision: Inzetten op een van beide vechters;
  • Wedden op de rondes: Je kunt ook inzetten op verschillende rondes, waarbij er in dit gevecht ronde 1 tot 5 gebruikt wordt. Je kunt dan inzetten welke vechter er in welke ronde gaat winnen. 
  • Wedden op een van beide in de ronde: Inzetten op het feit dat een van beide vechters in een specifieke ronde gaat winnen. 
  • Manier van winnen en ronde: Een combinatieweddenschap, waarbij je als gokker inzet op het resultaat van het gevecht (zie hierboven), welke ronde én welke vechter. 
  • Totaal aantal rondes: Een over/under weddenschap op het aantal rondes dat gevochten gaan worden;
  • Gevecht gaat door tot het einde: Inzetten op de mogelijkheid dat het gevecht de volledige vijf rondes gaat duren óf dat het gevecht korter dan vijf rondes duurt.

UFC Programma voor 2023

UFC Programma 2023

Wedden op de winnaar van een UFC Fight

Bij elk van de legale bookmakers kun je wedden op de winnaar van een UFC of MMA gevecht. Dit is de simpelste en meest eenvoudige manier om te winnen, aangezien je een kans van 50% kans hebt om de weddenschap te winnen.

Het is daarbij wel belangrijk om te vermelden dat UFC en MMA beide sporten zijn waarbij onverwachte dingen in een oogopslag kunnen gebeuren. De favoriet wordt daarmee regelmatig verslagen. Bij deze sport is het meer dan de moeite waard om ook eens op de underdog in te zetten. Voordat je dat echter doet, adviseren we om goed onderzoek te doen naar beide vechters.

Gewichtsklassen UFC

Om te voorkomen dat zwaardere vechters uitkomen tegen vechters die een stuk lichter zijn, heeft de UFC specifieke gewichtsklassen ingevoerd. Let er op dat je als lichtere bokser altijd in een zwaardere gewichtsklasse mag uitkomen, maar dat een zwaardere bokser niet in een lichtere gewichtsklasse uit mag komen.

GewichtsklassenGewicht
Flyweightt/m 56,7 kilogram
Bantamweightt/m 61,2 kilogram
Featherweightt/m 65,8 kilogram
Lightweightt/m 70,3 kilogram
Welterweightt/m 77,1 kilogram
Middleweightt/m 83,9 kilogram
Light heavyweightt/m 93 kilogram
Heavyweightt/m 120,2 kilogram

De weging

Zoals de kenners onder ons wel zullen weten, wordt de weging tijdens een MMA en UFC gevecht altijd een dag voor het gevecht gedaan. Dit heeft twee verschillende redenen. Allereerst doen vechters er veel aan om die laatste grammen af te vallen, waardoor ze vaak tijdens de weging niet helemaal fit zijn. Ze hebben de afgelopen dagen weinig gegeten of extreem weinig gedronken.

Een tweede reden is dat vechters nog een aantal uren moeten hebben om aan het gewicht te voldoen als zij de eerste weging niet halen. We zien dat hier in steeds extremere mate maatregelen voor genomen worden, waaronder:

  • Veel zweten door uren in een sauna te zitten;
  • Uitdroging in een bad met zout en bijna kokend water;
  • Training in een regenpak.

Te veel gewichtsverlies

Toch zien we dat te veel gewichtsverlies nadelige gevolgen kan hebben voor het gevecht zelf. Zo zorgt uitdroging ervoor dat er minder vocht naar je spieren gepompt kunnen worden, waardoor ze minder krachtig zijn, minder flexibel zijn of zelfs slap aanvoelen.

Daarnaast zorgt een lager gewicht er ook voor dat je een kleinere vetlaag hebt om de stoten op te vangen. Vooral bij de lichtere vechters is dat een probleem. Het voordeel is dan wel weer dat zij lichtvoetiger zijn en gemakkelijker in de ring bewegen. Dit kan natuurlijk alleen als de vochtvoorraad weer op pijl is.

Hoe win je UFC en MMA weddenschappen?

Wedden op UFC: Tips

TIP 1: Inzetten op rondes

Wil je meerdere weddenschappen afsluiten, dan is het aan te raden om in te zetten op rondes bij één wedstrijd. Zo hou je extreem goed de focus op de wedstrijd en kun je beter inschatten wat er in de wedstrijd gaat gebeuren. Het kan zelfs zijn dat je hierdoor kunt profiteren van ontwikkelingen in de wedstrijd die zich nog niet hebben vertaald in de quoteringen.

RONDEGEVECHTENRESULTAAT (%)
RONDE 1 KO81917%
RONDE 1 SUB45910%
RONDE 2 KO4529%
RONDE 2 SUB2886%
RONDE 3 KO2425%
RONDE 3 SUB1663%
RONDE 3 BESLISSINGEN210544%
RONDE 4 KO271%
RONDE 4 SUB80%
RONDE 5 KO160%
RONDE 5 SUB80%
RONDE 5 BESLISSINGEN1844%
UFC en MMA: Wedden op rondes

Uit data is gebleken dat een gevecht gemiddeld zo’n 2.2 rondes duurt (5.026 gevechten tegenover 11.218 rondes). Wordt de data erbij gepakt, dan wordt ongeveer de helft van de wedstrijden volledig uitgevochten, dus de volle 3 rondes. Is er sprake van een titelgevecht of main event, dan gaat het vaak om 5 rondes. Door deze data te vergelijken met de statistieken van de vechters, kun je analyseren of de kans aanwezig is dat het gevecht uitgevochten wordt of dat er sprake is van een KO of TKO.

TIP 2: UFC Weddenschappen voor beginners

UFC weddenschappen: inzetten op de winnaar

Kies er daarnaast voor om met eenvoudige weddenschappen te beginnen. Het is natuurlijk geweldig dat bookmakers als Bet365 en Holland Casino vele typen weddenschappen aanbieden, maar als beginnende gokker moet je hier niet aan beginnen. Er is vaak veel onderzoek en ervaring voor nodig om de wat moeilijker weddenschappen goed te voorspellen.

Je kunt er daarom voor kiezen om bij BetCity te beginnen, aangezien je bij hen alleen kunt inzetten op de winnaar van een gevecht. Zo kom je ook niet in de verleiding om andere weddenschappen af te sluiten zodra je de hoge quoteringen van een weddenschap ziet.

TIP 3: Leeftijd van de vechters

LeeftijdscategorieVechtersGevechtenGewonnenVerlorenWinst %
Jonger dan 2546130834764%
25-304782045117686958%
31-3566735401816172451%
36-4042422791049123046%
Over 4012662526136442%
Vechtersstatistieken (Winst / Verlies voor elke leeftijdsgroep in MMA)

De leeftijd en ervaring van vechters speelt een belangrijke rol bij het plaatsen van een weddenschap. Een jongere vechter heeft vaak een aantal verschillende voordelen ten opzichte van een oudere vechter, waaronder zijn fitheid en energie. Uit onderzoek blijkt ook dat jongere vechters vaak een oudere vechter verslaan, namelijk in 61% van de gevallen.

De oudere vechters hebben dan weer het voordeel dat zij kunnen leunen op de ervaring die zij hebben opgedaan in de afgelopen jaren. Hierdoor kunnen zij vaak beter hun energie managen. Het nadeel van deze vechters is vaak wel dat blessures, breuken en scheurtjes uit het verleden vaak zwakke plekken blijven. We zien dan ook dat een oudere vechter in slechts 37% van de gevechten een jongere vechter verslaat.

Als er een leeftijdsverschil van minimaal 5 jaar is tussen de twee vechters, hoe vergaat het ze dan tegen elkaar?

VechterGevechtenTKOsSubmissieBeslissingen
Jong verslaat oud753 (61%)273 (22%)139 (11%)341 (28%)
Oud verslaat jong451 (37%)139 (11%)88 (7%)223 (18%)

De UFC houdt hier deels rekening mee door vechters tegen elkaar te plaatsen die in hetzelfde stadium van een carrière verkeren. Toch is dit niet altijd het geval. Bij deze uitzonderingen kun je hier als gokker je voordeel mee doen.

TIP 4: De weging

Ook de weging speelt een belangrijke rol bij het voorspellen van een weddenschap. Voldoet een vechter namelijk direct aan de vereisten, dan heeft deze een aantal uren om wél aan deze vereisten te voldoen. Dit zorgt er wel voor dat er minder tijd overblijft om op kracht te komen én de hoeveelheid vocht in het lichaam aan te vullen.

We raden daarom aan om de weging te bekijken en de resultaten van de weging mee te nemen. Kijk daarbij niet alleen naar de getallen, maar ook naar wat je echt ziet. Ziet een vechter er slechter uit, dan kan dit ook gevolgen hebben voor het gevecht zelf. Dit heeft vaak te maken met té veel trainen of te weinig vocht. En we zien dat dit ook gevolgen heeft voor het gevecht zelf.

Een tekort aan vocht zorgt namelijk voor meer speling in de hersenen en schedel. De speling in de hersenen kan ervoor zorgen dat een vechter sneller KO gaat. Zeker in het zwaargewicht blijkt dat er meer dan 50% van de vechters KO gaat. Dit zie je hieronder in de statistieken terug.

GewichtsklassenGevechtenKnockoutsSubmissieBeslissingen
Zwaargewicht37352,82%12,87%33,24%
Lichtzwaargewicht39146,80%17,90%33,76%
Middengewicht54139,37%17,93%41,77%
Weltergewicht77533,80%18,32%46,97%
Lichtgewicht88230,84%19,50%48,53%
Vedergewicht63527,40%22,20%49,92%
Bantamgewicht45525,71%21,76%52,53%
Vlieggewicht22721,59%23,35%55,07%

TIP 5: Vechtstijlen

MMA en UFC Vechtstijlen

Bij UFC en MMA zijn er grofweg twee vechtstijlen die door vechters gehanteerd worden. Grondvechters worden ‘grapplers’ genoemd, terwijl staande vechters ‘strikers’ worden genoemd. Bij MMA is het vechten op de grond een zeer belangrijk onderdeel, wat precies de reden is waarom klassieke boksers vaak minder succesvol zijn in MMA.

Bij het wedden op MMA en UFC is het daarom belangrijk om de vechtstijl van beide vechters mee te nemen. Vecht een staande vechter tegen een grondvechter, dan gaan zij vaak met een andere focus het gevecht in. Grondvechters willen het gevecht zo snel mogelijk naar de grond brengen, terwijl staande vechters meer van het trappen of slaan zijn.

Bij 8 van de 10 gevechten wordt er door een van de vechters opgegeven vanwege de nek klem. Dit is een klem die alleen op de grond uitgevoerd kan worden. Grondvechters zijn daarom vaak in het voordeel, mits zij het gevecht naar de grond weten te krijgen. Neem dit dus ook mee in je weddenschap!

TIP 6: De grootte van de ring

MMA/UFC Ring

Wellicht zou je het niet verwachten, maar de grootte van de ring speelt een belangrijke rol bij de uiteindelijke uitslag. Hoe kleiner de ring is, hoe hoger de kans op een KO of TKO. Doordat er minder bewegingsruimte is, hebben vechters minder kans om elkaar te ontlopen. Het aantal confrontaties tussen beide vechters wordt dan groter.

Een kleinere ring werkt in het voordeel van fysiek sterke vechters. Zij trappen en stoten vaak hard, maar hebben het liefst zo min mogelijk bewegingsruimte. Conditioneel sterke vechters hebben juist behoefte aan een grotere ring, juist om hun tegenstander uit te kunnen putten. We adviseren daarom om de grootte van de ring te combineren met de vechtstijl van beide vechters.

TIP 7: De vorm van vechters

Belangrijk is ook om te kijken naar de vorm van de vechters. Hoewel alle vechters die in de ring verschijnen al over enorm veel zelfvertrouwen beschikken, kunnen een aantal verliezen op rij toch zorgen voor een deukje in het zelfvertrouwen. Kijk daarom naar de statistieken van de vechters in de laatste wedstrijden. Niet alleen het feit of zij winnen of verliezen, maar ook de manier waarop kan een belangrijke rol spelen.

Op de website van UFC én bij de UFC en MMA voorspellingen op onze website vind je alle informatie over beide vechters, waaronder de vorm, sterke en zwakke punten en type vechter. Hierdoor krijg je alle informatie die je moet hebben om een goed weddenschap af te kunnen sluiten.

TIP 8: MMA gokken bij de beste bookmaker

Het is daarnaast belangrijk om weddenschappen af te sluiten bij de beste bookmakers. Hierboven hebben we er al een aantal besproken, waarbij we zelf de voorkeur geven aan Bet365 en Holland Casino. Zij bieden niet alleen verschillende type weddenschappen aan, maar hanteren ook lage marges. Dat wil zeggen dat je als gokker meer geld overhoudt in vergelijking met andere aanbieders.

Het verschil tussen bijvoorbeeld Bet365 en Holland Casino met Circus is dat de marge bij deze eerste twee partijen zo’n 2.5% lager ligt. Hierdoor hou je op de lange termijn dus meer geld over als je weet te winnen!

TIP 9: Het Amerikaanse nieuws

Aangezien de sport in Amerika enorm populair is, adviseren we om het nieuws in Amerika in de gaten te houden. Doordat zij zo dicht op het nieuws zitten, weten zij ook alle ins- en outs van de sport. Door hen te volgen ben je altijd in het bezit van het laatste nieuws omtrent MMA en UFC. 

Hieronder hebben we een lijst samengesteld met reporters en journalisten die erom bekend staan het nieuws omtrent UFC en MMA op de voet te volgen:

  • Ariel Helwani: Winnaar MMA Journalist van het Jaar award.
  • MMAFighting.com: Website met het laatste nieuws over MMA.
  • Julia Dorny: Vrouwelijke MMA vechter én journalist. 
  • John Morgan: MMA journalist, radio host en commentator op televisie.
  • Luke Thomas: MMA journalist.

Waarom Online Wedden op de UFC?

online wedden op UFC

Maar waarom zou je als online gokker kiezen voor het wedden op UFC en MMA? De belangrijkste reden is dat de sport in Nederland steeds populairder wordt en dat in het verleden niet was. Doordat het de laatste jaren enorm in opkomst is, zien we dat online bookmakers minder kennis hebben waarop zij kunnen sturen. Bij sporten als voetbal is er enorm veel informatie beschikbaar, waardoor bookmakers ook heel accuraat kunnen bepalen wat de quoteringen moeten zijn. Bij UFC en MMA is dit een stuk minder het geval.

Daarnaast brengt het online wedden op UFC en MMA natuurlijk het voordeel met zich mee dat je altijd en overal op de sport kunt inzetten. Hierdoor hoef je niet naar een fysiek casino om kansspelen te spelen. Ook zorgt het online wedden ervoor dat je in kunt spelen op de dingen die er in een wedstrijd gebeuren. Zo kun je er zelfs van profiteren dat bookmakers de wijzigingen in de quoteringen nog niet hebben afgestemd op deze gebeurtenissen.

Regels bij UFC Gevechten

Voordat je gaat wedden op UFC en MMA, is het belangrijk om te kijken naar de belangrijkste regels van de sport. Deze kunnen namelijk van invloed zijn op de weddenschappen die je afsluit. Hieronder hebben we de regels op een rij gezet die voor jou als gokker van belang zijn:

  1. Aantal rondes: Wedstrijden in het voorprogramma zijn vaak drie rondes, terwijl titelgevechten of grotere gevechten vaak vijf rondes duren. 
  2. Aantal juryleden: De wedstrijden worden gejureerd door 3 juryleden, zij zitten op een andere plaats langs de ring. Een wedstrijd kan dus ook gewonnen worden door split decision, bijvoorbeeld 2 stemmen voor vechter A en 1 stem voor vechter B.
  3. Overtredingen: In totaal zijn er 31 overtredingen die een vechter kan begaan. Worden er meerdere overtredingen begaan, dan kan een vechter gediskwalificeerd worden. Bij Bet365 kun je ook inzetten op een winstpartij door een vechter vanwege een diskwalificatie.
  4. Gelijkspel: De wedstrijd kan op drie verschillende manieren in een gelijkspel eindigen:
    • Unanimous draw: Alle drie de juryleden gaan voor gelijkspel;
    • Majority draw: Twee van de drie juryleden gaan voor gelijkspel;
    • Split draw: Alle drie de juryleden gaan voor een andere score.

Verschil MMA en UFC

Hierboven benoemde we UFC en MMA al verschillende keren in één adem, maar toch zijn er een aantal belangrijke verschillen. Zo is MMA de sport die door vele vechters wereldwijd beoefend wordt, terwijl UFC de organisatie is die de vechtsporten organiseert. Zij organiseren evenementen, waaronder bijvoorbeeld UFC Fight Night.

Daarnaast zijn ook een organisatie die de sport enorm promoot en bij de grote menigte onder de aandacht brengt. Dit komt omdat zij het budget hebben om dit te doen. Mede door de vele vechters die zij onder contract hebben staan, kunnen zij al deze evenementen aanbieden én kun jij er als gokker ook wat geld mee verdienen!

Wedden op UFC: Conclusie

Na het lezen van deze uitgebreide gids weet je hopelijk alles over het wedden op UFC en MMA. Naast dat je weet hoe de sport werkt, weet je nu ook waar je het beste weddenschappen af kunt sluiten. Uit ons onderzoek is namelijk gebleken dat Bet365 en Holland Casino erg goed uit de test komen vanwege twee belangrijke redenen.

Beide bookmakers hanteren namelijk een lage marge, wat wil zeggen dat de quoteringen hoger liggen dan bij andere bookmakers. Ondanks dat BetCity de laagste quoteringen aanbiedt, zouden we toch Bet365 en Holland Casino aanraden. Dit komt vooral doordat beide bookmakers veel meer weddenschappen aanbieden.

Zo kun je bij BetCity alleen inzetten op de winnaar van een weddenschap, terwijl je bij Bet365 en Holland Casino kunt wedden op de verschillende rondes, op welke manier een vechter wint, hoeveel rondes er gevochten worden en of de wedstrijd de volledige vijf rondes gaat duren.

En kies je ervoor om te wedden op UFC of MMA bij een van deze bookmakers, dan kun je ook nog eens profiteren van mooie bonussen en promoties. Kortom, Bet365 en Holland Casino zijn op dit moment de beste boomakers voor UFC en MMA betting!

FAQ

Wedden op UFC online doe je bij verschillende bookmakers in Nederland, zowel op je mobiele telefoon als via een tablet, computer of laptop.

In Nederland kun je bij vrijwel alle legale bookmakers inzetten op UFC en MMA. In deze complete gids vind je de beste bookmakers van 2023 voor MMA en UFC Betting.

Er zijn momenteel twee bookmakers die bij ons enorm in de smaak vallen. Dit zijn Bet365 en Holland Casino. Zij bieden veel verschillende weddenschappen aan én hebben hoge quoteringen.

De lengte van een UFC gevecht is afhankelijk van het gevecht zelf. Zo zijn titelgevechten vaak vijf rondes, maar worden de gevechten in het voorprogramma vaak over drie rondes gevochten.

Beide sporten kun je kijken bij Discovery+ of door middel van pay-per-view. Je gaat dan een abonnement aan of betaald een bedrag om één enkele wedstrijd te kijken.

Nee, dit is helaas niet mogelijk. Dat komt omdat UFC en MMA alleen in abonnementsvorm of pay-per-view opzet worden uitgezonden.

Ja, veel Nederlandse bookmakers bieden bonussen en promoties aan. Vaak kun je deze ook inzetten op MMA- of UFC-wedstrijden. Lees hiervoor de bonusvoorwaarden van de aanbieder door om er zeker van te zijn.

Voor UFC Betting heeft BetCity de laagste marge. Zij hebben een marge van iets meer dan 5%, terwijl Holland Casino en Bet365 net wat hoger zitten. Het nadeel is echter wel dat je bij BetCity alleen kunt inzetten op de winnaar van een gevecht.

Voor beginnende gokkers die MMA of UFC als sport willen kiezen, zouden we BetCity adviseren. Hier kun je namelijk alleen wedden op de winnaar van een gevecht. Hierdoor hoef je als beginner niet veel onderzoek te doen.

Ja, in Nederland is het compleet legaal om te wedden op UFC en MMA. Kies je ervoor om op een van deze of beide sporten te wedden, dan adviseren we om te kiezen voor Bet365 of Holland Casino. Zij staan bij ons bekend als de beste bookmakers voor MMA en UFC.